Był taki czas, że te programy przyciągały przed ekrany miliony widzów, a ich hasła do dziś zna większość Polaków. Pomimo tego, że wiele im brakowało do doskonałości a często wręcz ocierały się o obciach, to na samo wspomnienie kręci się łezka w oku. Kto z Was za nimi tęskni?


 

7. Szansa na sukces

W programie amatorzy śpiewali piosenki znanych wykonawców, którzy byli jurorami danego odcinka. Śpiew odbywał się w formie karaoke. Program, emitowany od 1993 roku, ostatni raz wyemitowano w 2012. Twórcą programu była Elżbieta Skrętkowska a prowadzącym był Wojciech Mann.

 


Szansa na sukces

 

 

6. Randka w ciemno

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten program zapisał się w historii na stałe. Był emitowany przez wiele lat, bo od 1992 aż do 2005 roku. Początkowo prowadzony przez Jacka Kawalca, później - Tomasza Kammela. Uczestnicy wybierali sobie partnera poprzez zadawnie pytań trzem kandydatom, ukrytym za parawanem.

 

 Randka w ciemno

 

 

5. Wybacz mi

Kto nie pamięta programu prowadzonego w TVN przez Annę Maruszeczko? Uczestnicy programu prosili organizatorów o pomoc w przeproszeniu osób, na którym im zależało. Osobną rzeczą jest to, że nie zawsze osoby przepraszane miały ochotę występować przed kamerą. Ten fakt doprowadził do zdjęcia program z anteny.

 

4. Czar Par

Program rozrywkowy, którego emisja przypadła na lata 1993-1996 w TVP1. Prowadzącymi byli młodziutki Krzysztof Ibisz oraz Hanna Dunowska. Teleturniej polegał na trwającej przez cały rok rywalizacji kilkudziesięciu par. Program został zdjęty z anteny w atmosferze skandalu.

 Czar Par

 

 

3. Koło fortuny

Utrzymywał się na antenie TVP2 od 1992 do 1998 roku. Program nieskomplikowany, lecz skupiał miliony widzów przed telewizorami. Prowadzących było kilku. Wśród nich m.in Wojciech Pijanowski, Jerzy Bończak, Stanisław Mikulski i Krzysztof Tyniec.

 

 Koło fortuny

 

 

2 . Pieprz i wanilia

popularny program podróżniczy emitowany przez Tony'ego Halika i Elżbietę Dzikowską. Program ten był na antenie przez ponad dwadzieścia lat i liczył ponad trzysta odcinków. Jest najdłuższym dokumentalnym serialem Telewizji Polskiej. Wyświetlane filmy nagrywane były głównie dla amerykańskich sieci telewizyjnych.

 

 Pieprz i wanilia

 

 

1. Wielka Gra

Ten program był emitowany przez 44 lata! Pierwszy raz ukazał się na TVP2 w 1962 roku, ostatni - w 2006. Prowadzący zmieniali się kilkakrotnie w historii programu, ostatnią z nich była Stanisława Ryster. Sprawdzał wiedzę specjalistyczną z danej dziedziny, z której gracz musiał się przygotować.

 

 Wielka GraPoczątek strony